Konarzyny potrafią

Konarzyny – niewielka gmina w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim – należy do grupy członków Unii Światłowodowej i programu Gmina Otwartą na Inwestycje. To  przykład tego, jak korzystać ze współpracy z inwestorami dla dobra mieszkańców.

Konarzyny przystąpiły do obu programów w pierwszych tygodniach naboru. Aktywnie i skutecznie prowadza działania wśród mieszkańców aby zbadać ich potrzeby w zakresie dostępu do szybkiego internetu. Dokonując zmian w opłatach za zajęcie pasa drogowego i umieszczenie infrastruktury w drogach gminnych zachęcają operatorów do inwestycji szerokopasmowych.

Pierwszy krok to warunek niezbędny  korzystania z programów i partnerstwa z Orange, kolejne pozostają w gestii gmin, ale są niezwykle  ważne. Bez wystarczającego popytu na super szybki internet prace inwestycyjne mogą zostać odłożone w czasie a sprawne wprowadzenie zmian w opłatach wynika z deklaracji członkowskiej w Unii i programie Gmina Otwarta na Inwestycje  i warunkuje rozpoczęcie analiz inwestycyjnych dotyczących ewentualnej, dalszej rozbudowy sieci światłowodowej przez  operatora.

Konarzyny do prostych rzeczy podchodzą prosto – na dodatek cały czas komunikując swoje poczynania mieszkańcom. Jesteśmy na dobrej drodze aby mieszkańcy naszej gminy także mogli cieszyć się najszybszym internetem w Polsce. Można? Można.

Potrzebujesz więcej informacji o programie? Napisz do nas!